TOSKÁNSKO. Kraj řemesel, vína a historických tradic.

Prvni den: Odjezd z ČR do Itálie ve večerních hodinách.

Druhý den: Přijedeme do města Lucca, která se nachází v západním Toskánsku a je obklopená hradbami, po kterých se můžeme projít. Pozůstatky z římské doby budeme obdivovat na náměstí, které zůstalo ve tvarů římského amfiteátru. Ve středověku zde bylo postaveno nemálo krásných sakrálních staveb ve stylu pisánské architektury a také domů s věžemi. Při návštěvě katedrály uvidíme Volto Santo, slavnou sochu Krista z cedrového dřeva. Přejezd k moři.

Třetí den: navštíveme středověké městečko Volterru, jejíž původ je spojen s přítomností Etrusků a dodnes můžeme shlédnout v místním muzeu nádoby a náhrobky, které vytvořily. Podíváme se také jak se zpracovává alabastr. Přejedeme do San Gimignana, kde ze středověkých věží uvidíme toskánskou krajinu, kraj olivovníků a vinic. Milovníci umění mohou obdivovat fresky ze 14. a 15. století.

Čtvrtý den: Siena, náměstí Piazza del Campo, a radnice s věží Torre del Mangia, katedrála se sochařskou výzdobou od Nicola a Giovanny Pisana. Dozvíme se o dodnes velmi živých tradicí v Sieně, zejména Palia, závody koní na sienském náměstí Piazza del Campo, které se odehrávají dvakrát během léta, vždy u příležitosti Mariáského svátku. Ve večerních odjezd do ČR.

Pátý den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.